У дусі «Чому нації занепадають» професор політології Брюс Буено де Мескіта розв'язує одну з найбільших загадок історії: чому Захід став наймогутнішою цивілізацією у світі.
Ідея західної винятковості — уявлення про те, що європейські цивілізації є вільнішими, багатшими і менш жорстокими — є поширеною і потужною політичною концепцією. В одних суспільствах це стало джерелом прагнення до миру і процвітання, а в інших — етнічних чисток і хаосу.
На основі своїх знань у галузі політичного маневрування, укладання угод та теорії ігор професор політології Брюс Буено де Мескіта переносить читача у Середньовіччя і руйнує поширені міфи про те, що західні цивілізації «вільніші, багатші й менш насильницькі» і пояснює, як домовленості між церквою та владою вплинули на перебіг всієї європейської історії й стимулювали економічне зростання цілих регіонів.
Що насправді стоїть за образом західної винятковості? Чому Вормський конкордат 1122 року стимулював економічне зростання, сприяв секуляризації та покращив становище громадян? І чи правда, що країни, які мали динаміку конкуренції між церквою і державою, незмінно досягали більшого успіху, ніж ті, що не мали такої динаміки?
«Винайдення влади» — це революційне історичне дослідження, яке перевертає звичні уявлення про європейську культуру, релігію і расу та представляє нове переконливе бачення світової історії.
Чому варто прочитати книжку «Винайдення влади. Королі, папи і розквіт Заходу»?
Цей товар доступний для покупки за державною програмою єКнига. Використовуйте свою карту єКнига, щоб зекономити та отримати додаткові переваги! Купити картою єКнига – це зручно та вигідно!
Цей товар доступний для покупки за державною програмою «Національний кешбек». Оплачуйте покупку картою «Національний кешбек» та отримуйте вигідне повернення коштів! Економте більше разом із державною підтримкою!