За Концепцією НУШ важлива увага приділяється вивченню лексичного матеріалу та його зв’язку з вивченням всіх інших предметів. Для розвитку в дітей читацьких умінь і навичок використовують методику «Щоденні 5». Ця методика передбачає щоденне застосування учнями в навчальному процесі п’яти видів діяльності, до яких належить робота зі словами.
Важлива складова роботи зі словами на уроках української мови й читання — «Стіна слів», що є дієвим методичним інструментом для візуального підтримання грамотності учнів.
«Стіна слів» — це місце у класній кімнаті, де вчитель розміщує усі тематичні групи слів, що вивчають учні. Під час навчання діти мають змогу користуватися ними, звертати увагу на їхнє написання і тлумачення для кращого запам’ятовування.
«Стіна слів» має бути перед очима учнів.
Пропонований посібник містить добірку тлумачень слів та словосполучень, згрупованих за темами тижнів (для 1-го класу) та темами місяців (для 2-го класу).
Переваги роботи з посібником:
Користуючись словами запропонованими в посібнику вчитель економить час на пошуки слів до певної теми та їхніх тлумачень.
З-поміж запропоноваих слів вчитель може обирати ті, що відповідають запитам учнів конкретного класу.
Вибравши слова, учитель може самостійно розробити дизайн для них, дібрати необхідні шрифт і розмір, додати малюнки та адаптувати їх відповідно до стилю оформлення свого класу чи вподобань дітей.
В електронному додатку за QR-кодом учитель може завантажити та роздрукувати готові зразки ілюстрованих карток.