Ми живемо у світі стереотипних стосунків і банальних сценаріїв. Чи погано це, досліджує Клод Штайнер, спираючись на власний психотерапевтичний досвід і здобутки Еріка Берна, свого вчителя і наставника. Банальні сценарії, за якими живуть люди, передаються з покоління в покоління, а вихід із пастки стереотипів може бути болючим. Але він можливий. Клод Штайнер детально розбирає основні сценарії та аналізує моделі стосунків між чоловіками та жінками. Крім цього, автор присвячує розділ важливості психотерапії та розказує, як можна уникнути деяких помилок під час терапії. Наостанок він дає поради, як подолати шкідливий вплив сценарію, вийти за межі стереотипних гендерних ролей і, що дуже важливо, як виховати дітей, аби вони не потерпали від банальних сценаріїв своїх батьків.
«Люди народжуються принцами і принцесами, поки батьки не перетворюють їх на жаб» — головний меседж книги доктора наук, клінічного психолога Клода Штейнера «Сценарії життя людей». Свою теорію трансакційного аналізу він, разом з психологом Еріком Берном розробив у другій половині ХХ століття і одразу ж шокував наукову спільноту. Адже фундаментальний принцип психіатрії, на той час, стверджував, що емоційні та психічні страждання, або розлади йдуть від самої людини, з середини.
Проте Штейнер запропонував іншу модель — кожна людина вроджено є здоровою психічно, кожна людина, народившись, має у собі усі «комплектуючі» аби побудувати щасливе життя. Усе залежить від «життєвих сценаріїв, які ми, а часом наші батьки, обираємо у ранньому віці. І саме вони керують нашим подальшим життям, аж до самої смерті.
Штейнер показує ці «життєві сценарії» та пояснює, як зовнішній вплив формує дитину, як дитина, ще в ранньому віці вирішує – чи буде вона щасливою, або депресивною, переможцем, чи невдахою, сильним, чи залежним.
Клод Штейнер у своїй психологічній теорії, пропонує надійний та практичний аналіз життя та доводить — в будь-яку мить кожен може переписати сценарій свого життя.
(06.01.1935-09.01.2017) Клод М. Штайнер — американський психолог і психотерапевт, один з творців трансакційного аналізу, дослідник в області теорії життєвих сценаріїв. Послідовник ідей Еріка Берна.