Про книгу:
Романи канадської письменниці Мері Ловсон викликають справжній захват у читацької публіки та літературної критики по всьому світу. І це недивно — адже в них є все необхідне для отримання насолоди від читання: захопливий сюжет, яскраві образи, вражаючі описи, особливий стиль й унікальна авторська інтонація. Улюблена тема авторки — доля канадської родини — розкрита в романі «По той бік мосту» з надзвичайно тонким психологізмом і щирим співчуттям. То, може, саме в цьому і полягає секрет успіху книжок Мері Ловсон? Уперше в українському перекладі.
Це роман, який досліджує глибини людських почуттів, джерела провини і надії, в той же час досліджуючи повсякденну роботу однієї сім’ї в період до і після Другої світової війни. Роман перемикається з 1930-х по 1940-і роки на 1960-і роки, і читач поступово знайомиться з історією та досвідом фермерської сім’ї Данн з Канади.
Це історія про два покоління в маленькому містечку Струан, які пов’язані долею і громадою, але розділені війною, яка пожирає своїх молодих людей – її неймовірний жах проникає прямо в серце цього віддаленого куточка імперії. Лоусон доводить їх історію до шокуючої кульмінації. Напружений з передчуттям, що дивує нас моментами ніжності і гумору, «По той бік мосту» – чарівний, гуманний і яскраво викладений роман з непереборним емоційним підтекстом.
Про автора:
(29.04.1946) — народилася на південному заході Онтаріо, провела своє дитинство в Блеквелі. Ловсон — далека родичка дитячої письменниці Л. М. Монтгомері. Має двох дорослих синів.
Закінчивши університет Макгілла за фахом «психологія» та отримавши ступінь бакалавра, майбутня знаменитість вирушила до Великої Британії, де довгий час працювала промисловим психологом і там же одружилась із колегою-психологом Річардом Моббсом.
У Британії, окрім основної роботи, пані Ловсон розпочала час від часу писати оповідання для жіночих журналів. Але їй уже виповнилося 50, коли вона взялася за свій перший роман. До цього її підштовхнуло літо, проведене на півночі провінції Онтаріо, північні пейзажі й особливий настрій, властивий цьому краю. Та знадобилося цілих п’ять років, щоб закінчити цю книгу, а потім іще три роки письменниця шукала видавця. Результат перевершив усі сподівання: роман «Дім на березі озера» (Crow Lake, 2002), як і наступна її книжка «По той бік мосту» (The Other Side of the Bridge, 2006) удостоїлися найвищих відгуків критики й посіли провідні місця у списках бестселерів Канади і США.
Наступну книжку письменниці — «Кінець дороги» (Road Ends, 2014) — читачам довелося чекати цілих сім років, та розчаровані вони не були. Усі три романи Мері Ловсон зібрали щедрий врожай канадських й американських престижних літературних нагород, а «По той бік мосту» навіть був номінований на Букерівську премію. Книжки письменниці виходять у 22 країнах, проте українською перекладені вперше.